پنجشنبه, 16 اردیبهشت 1400

وضعیت های بدنی در رشته های ورزشی مختلف

بسیاری از انواع تمرینات ورزشی معمولا بر روی فعالیت ها و اعمالی تاکید دارند که مربوط به آن رشته ی خاص است و همین مسئله می تواند باعث ایجاد عدم تعادل عضلانی ظاهری و داخلی در ورزشکاران شود. بسیاری از مشکلات عضلانی اسکلتی به استرس هایی نسبت داده می شوند که ممکن است ناشی از فعالیت های تکراری یا ثابت باشند واین فعالیت ها در یک وضعیت و راستای معیوب که به شکل عادت برای فرد درآمده است انجام شوند. آسیب های مفاصل وعضلات و بافت همبند ممکن است باعث وضعیت معیوب شوند ویا برعکس یک وضعیت نامناسب باعث آسیب به مفاصل عضلات وبافت همند گردد. هر چند وضعیت بدنی شاخص یک حالت ایده آل است، اما افراد خیلی کمی دارای وضعیت بدنی ایده آل هستند ازنظر کندال وضعیت بدنی بهینه، وضعیتی است که خط کشش ثقل ازنزدیک ترین نقطه به مرکز مفصل عبورمی کند. حال آنکه در وضعیت بدنی شاخص پرداخت و نشان داد که هرچند بین وضعیت بدنی ورزشکاران تیم های ملی و وضعیت شاخص اختلاف وجود دارد اما این تفاوت ها زیاد نبوده و در حالت کلی درصد بالاتری ازورزشکاران به وضعیت بدنی شاخص نزدیکترند. پرداختن به ورزش سطوح بالا مستلزم کار جسمانی بالا وطاقت فرسا می باشد که عنوان شده این عامل ممکن است باعث ایجاد ناهنجاریهای مختلف در رابطه با ورزشهای  مختلف شود ودر نهایت این ناهنجاریها باعث ایجاد تاثیرات مطلوب در عملکرد ورزشکاران گردد.

بررسی ارتباط بین ثبات مرکزی بدن و شدت کمردرد غیراختصاصی شناگران

بررسی ارتباط بین ثبات مرکزی بدن و شدت کمردرد غیراختصاصی شناگران

بیش از 80 درصد افراد در کشورهای صنعتی حداقل یک بار در طول عمر خود کمردرد را تجربه نموده ­اند. نمونه آماری این تحقیق شامل 30 شناگر با سابقه کمردرد غیراختصاصی در یک سال گذشته و نداشتن کمردرد حاد در 2 هفته مانده به آزمون بود که به صورت هدفمند و در دسترس انتخاب شدند. همچنین آزمودنی­ ها با وجود کمر درد به فعالیت‌های ورزشی می پرداختند. برای ارزیابی شدت کمردرد از پرسشنامه کمردرد کیوبک استفاده گردید و برای ارزیابی استقامت عضلانی ناحیه مرکزی بدن از آزمون ­های بیرینگ سورنسن، 60 درجه فلکشن، پلانگ و پل­زدن به پهلو استفاده گردید. در این ارزیابی ها، مدت زمانی که آزمودنی حالت تست را حفظ می­ کرد به عنوان استقامت عضلات در نظر گرفته می­ شد. آزمون همبستگی پیرسون ارتباط متوسط تا قوی معکوس را بین استقامت عضلات و میزان شدت کمردرد شناگران نشان داد.

سرطان قابل پیشگیری است.

30 تا 50 درصد موارد سرطان قابل پیشگیری است.

 برای ایجاد سرطان سه فاکتور که به صورت اضلاع یک مثلث تشکیل میدهد باعث بروز سرطان می شود.

    تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
    Designed in
    Narvan
     |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group